ترفند : مخفی کردن درایو ها از Mycomputer و جلوگیری از دسترسی افراد به آنها

ترفند : مخفی کردن درایو ها از Mycomputer و جلوگیری از دسترسی افراد به آنها
خیلی از ما دوست داریم وقتی کسی با رایانه شخصی ما کار می کنه ، به خیلی از جاها که برای ما مهم هست یا کلا دوست نداریم به اون قسمت نزدیک بشه ، دسترسی نداشته باشه . دسترسی به درایو ها و محتویات درون اون هم یکی از همین جاهایی میتونه باشه که گفتم . امروز بهتون یه ترفند رجیستری آموزش میدم که بتونید درایو مورد نظرتون رو مخفی کنید و از دسترسی دیگران دور نگه دارید . برای این کار مطابق شماره های 1 تا 5 عمل کنید .

 

۱- از منوی start ویندوز ، run را انتخاب کنید .

2- در پنجره باز شده و در فیلد open تایپ کنید regedit و ok را بزنید .

3- حالا در صفحه رجیستری ویندوز به شاخه زیر بروید .

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\Explorer

4- در فولدر Explorer و در قسمت سمت راست در یک جای خالی از صفحه کلیک راست کرده و از منوی new گزینه DWORD value را انتخاب کنید و نام آنرا NoDrives بگذارید .

5- برای اینکه درایو مورد نظر شما مخفی شود باید عدد روبروی آنرا که در زیر آمده است به جای مقدار صفر قرار دهید . برای مثال اگر بخواهید درایو D مخفی شود باید عدد 8 را قرار دهید . برای این کار بر روی مقدار NoDrives دابل کلیک کرده و مقدار صفر را به عدد دلخواه خود تغییر دهید .

A:1   B:2   C:4   D:8   E:16   F:32   G:64   H:128   I:256   J:512   K: 1024

دوستان توجه داشته باشید که اگه شما موقع نصب ویندوز و یا حتی بعد از اون ، پارتیشن بندی درایو ها رو دستکاری کرده باشید و مثلا درایو D رو به دو قسمت D و G تقسیم کرده باشید ، با مخفی کردن درایو D ، درایو G هم مخفی میشه . در ضمن برای اینکه درایو مخفی شده رو بتونید به حالت اول برگردونید و دوباره نمایش بدید باید مقدار NoDrives رو به صفر تغییر بدید .

/ 0 نظر / 9 بازدید